Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

Sadzonki Sedum (rozchodniki)

Sadzonki Sedum Piotr Tarasiński
ul. Promyka 100A
05-800 Pruszków
tel. 514 26 50 51

Szkółka bylin Sadzonki Sedum - producent rozchodników. Detaliczna i hurtowa sprzedaż roślin na zielone dachy (zazielenianie ekstensywne, dachy sedum), tereny zielone, ogrody skalne, ogrody żwirowe i ogrody naturalistyczne. Rozchodniki (Sedum) pochodzące z naszej szkółki, to rośliny ozdobne o najwyższej jakości, w pełni odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Rozchodniki oferujemy w multipaletach. Jedna paleta rozsadowa to 192 sadzonki Sedum.

sadzonki Sedum - katalog sadzonki sedum - sprzedaż sadzonki Sedum


Sadzonki Sedum (rozchodniki)

O Sedum

Sedum (Rozchodniki) to mrozoodporne, zimozielone lub częściowo zimozielone sukulenty. Należą do rodziny gruboszowatych. Charakteryzują się trwałym, mięsistym ulistnieniem o bardzo zróżnicowanym kształcie i kolorystyce. Liście szerokie lub wałeczkowate, w kolorach od szaro-zielonego do ciemnopurpurowego. Kwiaty drobne, gwieździste zebrane w podbaldachy w odcieniach żółci, różu, purpury i bieli.


Uprawa


Podłoże

Bylina łatwa w uprawie. Ma niewielkie wymagania glebowe. Najlepiej czuje się w podłożu lekkim, przepuszczalnym o pH zbliżonym do obojętnego.

Stanowisko

Zalecane stanowisko słoneczne, gdzie uzyskuje najlepsze wybarwienie oraz obficiej kwitnie. Dobrze radzi sobie w półcieniu, szczególnie Sedum spurium oraz Sedum sexangulare.


Cechy


Odporność

Odznacza się niesamowita trwałością. Znakomicie znosi suszę, ubogą glebę i spadki temperatury. Może rosnąć nawet w glebach jałowych.

Różnorodność

Charakteryzuje je bogactwo kolorów kwiatów i liści. Pojedyncze kwiaty są małe, ale zebrane w podbaldachy tworzą okazałe kolorowe kobierce. Sedum kwitnie obficie i długo. U licznych gatunków kwiaty pojawiają się już w czerwcu.

Pokrój

Rozchodniki tworzą gęste kępy. Kompozycja kilku gatunków rozrastając się tworzy barwne dywany. Doskonale sprawdza się jako bylina okrywowa i zadarniająca.


Zastosowanie


Zielone dachy

Sedum jest podstawową byliną wykorzystywaną do zazieleniania ekstensywnego dachów.

Rabaty

Wzbogaca rabaty tworząc najniższe piętro roślin. Dobrze komponuje się zarówno z iglakami, krzewami liściastymi jak i innymi bylinami. Dobra roślina na obwódki.

Murki, skarpy

Doskonały wybór do obsadzania murków, skarp a także trudnodostępnych lub trudnych do koszenia miejsc.

Zamiast trawnika

Niskie, odporne odmiany Sedum, np. Sedum acre zamienią otwartą przestrzeń w oryginalny kobiercowy trawnik. Dodatkowym atutem jest brak konieczności jego koszenia.

Ogrody skalne

Idealne siedlisko dla Sedum. Dobra kompozycja ze skałami, kamieniami i żwirem.

Ogrody naturalistyczne

Wiele odmian Sedum dobrze współgra z trawami i innymi roślinami, wzbogacając projekty w założeniach naturalistycznych.

Sadzonki Sedum (rozchodniki) STRONA GŁÓWNA O SEDUM OFERTA ZIELONE DACHY WARUNKI SPRZEDAŻY GWARANCJA JAKOŚCI KONTAKT

Sadzonki Sedum - szkółka bylin Sedum na tereny zielone, ogrody skalne, ogrody żwirowe i ogrody naturalistyczne, zielone dachy (zazielenianie ekstensywne, dachy sedum). Sedum-Pflanzen

projektowanie stron www